Bugungi taqdimotda tarkibiga
4. Tanlovlar va saralash va shu bilan bir qatorda Startup loyhalariga bir qancha misollar keltirildi.
Barchamizga ma’lumki Startup uchun yangi texnologiyalar muhim ahamiyatga egadir. Hozirgi kunda Startup yangi mahsulotlarni (xizmatlarni) yaratishga yoki mavjud mahsulotlarni yaxshilashga qaratilgan. Startup o‘sish sur’ati cheklanmaydi va imkon qadar ko‘proq bozor ulushini olishga intiladi va Startup har doim va imkon qadar tez o‘sib borishi lozim deb hisoblaydi S.Fazliyev.
Bundan tashqari Startupda foyda olish uchun bir necha oy va yillar ketishi mumkin.
Xo’sh Biznes-inkubator deganda nimani tushunamiz?— bu startup loyihalarni kompleks manbalar va xizmatlar bilan ta’minlash orqali ularning shakllanishi va muvaffaqiyatli rivojlanishi uchun qulay shart-sharoitlar yaratishga qaratilgan vositadir.
Startup akselerator — bu murabbiylik, o‘qitish va ekspert qo‘llab-quvvatlash orqali startapni jadal rivojlanish dasturini taklif etuvchi xizmat turi hisoblanadi.
Bularning barchasiga ko’plab ma’lumotlar berish mumkindir masalan: Startup faoliyati va iqtisodiyot, Yangi texnologiyalar, An’anaviy kompaniyalar mavjud texnologiyalar asosida ilmiy-tadqiqot ishlariga sarmoya kiritadilar. Startup korxonalar ko‘proq yangi texnologiyalarga va zamonaviy yangiliklarga ko‘proq e’tibor qaratishadi.

In today's presentation, the head of the department of organization of research activities of gifted students S.Fazliyev organized a seminar on "Formation and development of the START_UP ecosystem."
Contents in today's presentation
1. Startup and startup ecosystem
2. Startup and economics
3. Opportunities
4. Selections and selection, as well as a number of examples of Startup projects.
We all know that new technologies are important for startups. Currently, Startup focuses on creating new products (services) or improving existing products. Startup's growth rate is not limited and seeks to gain as much market share as possible, and Startup should grow at all times and as fast as possible, says S. Fazliyev.
It can also take months and years to benefit from Startup.
So what do we mean by a business incubator? It is a tool aimed at creating favorable conditions for the formation and successful development of startup projects by providing them with complex resources and services.
A startup accelerator is a type of service that offers a rapid startup development program through coaching, training, and expert support.
There is a lot to be said for all of this, for example: Startup activities and economics, New technologies, Traditional companies invest in research based on existing technologies. Startups are paying more attention to new technologies and modern innovations.