Bugungi taqdimotda tarkibiga
4. Tanlovlar va saralash va shu bilan bir qatorda Startup loyhalariga bir qancha misollar keltirildi.
Barchamizga ma’lumki Startup uchun yangi texnologiyalar muhim ahamiyatga egadir. Hozirgi kunda Startup yangi mahsulotlarni (xizmatlarni) yaratishga yoki mavjud mahsulotlarni yaxshilashga qaratilgan. Startup o‘sish sur’ati cheklanmaydi va imkon qadar ko‘proq bozor ulushini olishga intiladi va Startup har doim va imkon qadar tez o‘sib borishi lozim deb hisoblaydi S.Fazliyev.
Bundan tashqari Startupda foyda olish uchun bir necha oy va yillar ketishi mumkin.
Xo’sh Biznes-inkubator deganda nimani tushunamiz?— bu startup loyihalarni kompleks manbalar va xizmatlar bilan ta’minlash orqali ularning shakllanishi va muvaffaqiyatli rivojlanishi uchun qulay shart-sharoitlar yaratishga qaratilgan vositadir.
Startup akselerator — bu murabbiylik, o‘qitish va ekspert qo‘llab-quvvatlash orqali startapni jadal rivojlanish dasturini taklif etuvchi xizmat turi hisoblanadi.
Bularning barchasiga ko’plab ma’lumotlar berish mumkindir masalan: Startup faoliyati va iqtisodiyot, Yangi texnologiyalar, An’anaviy kompaniyalar mavjud texnologiyalar asosida ilmiy-tadqiqot ishlariga sarmoya kiritadilar. Startup korxonalar ko‘proq yangi texnologiyalarga va zamonaviy yangiliklarga ko‘proq e’tibor qaratishadi.

В сегодняшней презентации начальник отдела организации научно-исследовательской деятельности одаренных студентов С.Фазлиев организовал семинар на тему «Формирование и развитие экосистемы START_UP».
Содержание сегодняшней презентации
1. Стартап и стартап-экосистема
2. Стартап и экономика
3. Возможности
4. Подборки и подборка, а так же ряд примеров Стартап проектов.
Все мы знаем, что новые технологии важны для стартапов. В настоящее время Startup фокусируется на создании новых продуктов (услуг) или улучшении существующих продуктов. Темпы роста стартапа не ограничены и он стремится завоевать как можно большую долю рынка, а стартап должен расти всегда и как можно быстрее, считает С. Фазлиев.
Также могут потребоваться месяцы и годы, чтобы извлечь выгоду из Startup.
Так что же мы подразумеваем под бизнес-инкубатором? Это инструмент, направленный на создание благоприятных условий для формирования и успешного развития стартап-проектов путем предоставления им комплексных ресурсов и услуг.
Акселератор стартапов — это вид услуг, который предлагает программу быстрого развития стартапов посредством коучинга, обучения и поддержки экспертов.
Обо всем этом можно многое сказать, например: Стартап-деятельность и экономика, Новые технологии, Традиционные компании инвестируют в исследования на основе существующих технологий. Стартапы все больше внимания уделяют новым технологиям и современным инновациям.