Bugungi treningni Poʻlatov Jahongir Taʼlimning kredit tizimini boshqarish sektori olib bordi. "HEMIS axborot tizimi oliy taʼlim muassasalarining asosiy faoliyatlarini avtomatlashtirish" hisobiga maʼmuriy xodimlar, professor-oʻqituvchilar va talabalarga elektron taʼlim xizmatlarini taqdim etishini ko'rishimiz mumkin.
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali HEMIS – Oliy taʼlim jarayonlarini boshqarish axborot tizimida hozirda jami 1559 nafar talaba ma’lumotlari to’liq kiritilgan, shundan 612 nafar bakalavriat sirtqi va ikkinchi oliy sirtqi ta’lim yo’nalishlarida, 817 nafar bakalavriat kunduzgi ta’lim yo’nalishlarida, qo’shma ta’lim asosida 72 nafar talaba, 58 nafar magistratura mutaxassisliklari talabalari tashkil qiladi. Barcha talabalar 66 ta akademik guruhlarga biriktirilgan. Bundan tashqari tizimda 138 nafar professor-o’qituvchi va xodimlar ma’lumotlari to’liq shakllantirilgan va barcha professor-o’qituvchi va xodimlar tizimdan to’liq foydanalanish imkoniyatiga ega.
Xo'sh HEMIS tizimidan qanday foydalanish mumkin degan savollarga: Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Hemis axborot tizimiga kirish uchun brauzer dasturi ishga tushiriladi va https://hemis.sbtsue.uz manzilini address (manzil) qatoriga yozib klaviaturaning Enter tugmasini bosiladi.
Seminar treningni yakunida filial professor - o'qituvchilari barcha axborot tizimi oliy taʼlim muassasalari bilan Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirligi oʻrtasida axborot koʻprigi vazifasini oʻtaydi hamda oliy taʼlim muassasalaridan olinadigan turli xil maʼlumotlar sonini keskin kamaytirish, ularning qogʻoz shaklidan voz kechish va boshqaruv tizimini raqamlashtirishga xizmat qilishi haqida kerakli ko'nikmalarga ega bo'lishdi.

Today's training was conducted by Pulatov Jahongir Education's credit system management sector. We can see that the HEMIS information system provides e-learning services to administrative staff, faculty and students through the automation of the main activities of higher education institutions.
The Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics HEMIS - Higher Education Process Management Information System currently includes a total of 1,559 students, including 612 undergraduate part-time and second higher part-time students, 817 full-time undergraduate students. 72 students on the basis of joint education, 58 students of master's specialties. All students are attached to 66 academic groups. In addition, the data of 138 faculty and staff in the system is fully formed and all faculty and staff have full access to the system.
For questions about how to use the HEMIS system: To access the Hemis information system of the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics, a browser program is launched and the address https://hemis.sbtsue.uz is entered in the address field and the Enter key is pressed.
At the end of the seminar, the professors and teachers of the branch will act as an information bridge between all higher education institutions and the Ministry of Higher and Secondary Special Education. have acquired the necessary skills about