Bugungi treningni Poʻlatov Jahongir Taʼlimning kredit tizimini boshqarish sektori olib bordi. "HEMIS axborot tizimi oliy taʼlim muassasalarining asosiy faoliyatlarini avtomatlashtirish" hisobiga maʼmuriy xodimlar, professor-oʻqituvchilar va talabalarga elektron taʼlim xizmatlarini taqdim etishini ko'rishimiz mumkin.
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali HEMIS – Oliy taʼlim jarayonlarini boshqarish axborot tizimida hozirda jami 1559 nafar talaba ma’lumotlari to’liq kiritilgan, shundan 612 nafar bakalavriat sirtqi va ikkinchi oliy sirtqi ta’lim yo’nalishlarida, 817 nafar bakalavriat kunduzgi ta’lim yo’nalishlarida, qo’shma ta’lim asosida 72 nafar talaba, 58 nafar magistratura mutaxassisliklari talabalari tashkil qiladi. Barcha talabalar 66 ta akademik guruhlarga biriktirilgan. Bundan tashqari tizimda 138 nafar professor-o’qituvchi va xodimlar ma’lumotlari to’liq shakllantirilgan va barcha professor-o’qituvchi va xodimlar tizimdan to’liq foydanalanish imkoniyatiga ega.
Xo'sh HEMIS tizimidan qanday foydalanish mumkin degan savollarga: Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Hemis axborot tizimiga kirish uchun brauzer dasturi ishga tushiriladi va https://hemis.sbtsue.uz manzilini address (manzil) qatoriga yozib klaviaturaning Enter tugmasini bosiladi.
Seminar treningni yakunida filial professor - o'qituvchilari barcha axborot tizimi oliy taʼlim muassasalari bilan Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirligi oʻrtasida axborot koʻprigi vazifasini oʻtaydi hamda oliy taʼlim muassasalaridan olinadigan turli xil maʼlumotlar sonini keskin kamaytirish, ularning qogʻoz shaklidan voz kechish va boshqaruv tizimini raqamlashtirishga xizmat qilishi haqida kerakli ko'nikmalarga ega bo'lishdi.

8 января 2022 года для профессорско-преподавательского состава и сотрудников ...
Сегодняшний тренинг проводился сектором управления кредитной системой Пулатов Жахонгир Образовательный. Мы видим, что информационная система HEMIS предоставляет услуги электронного обучения административному персоналу, преподавателям и студентам за счет автоматизации основной деятельности высших учебных заведений.
Самаркандский филиал Ташкентского государственного экономического университета HEMIS – Информационная система управления образовательным процессом в настоящее время включает в себя в общей сложности 1 559 студентов, в том числе 612 студентов заочной формы обучения и второго высшего заочного отделения, 817 студентов очной формы обучения бакалавриата. 72 студента на основе совместного обучения, 58 магистрантов. Все студенты прикреплены к 66 академическим группам. Кроме того, данные 138 преподавателей и сотрудников в системе полностью сформированы и все преподаватели и сотрудники имеют полный доступ к системе.
По вопросам использования системы HEMIS: Для доступа к информационной системе Hemis Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета запускается программа-браузер и в адрес вводится адрес https://hemis.sbtsue.uz поле и нажимается клавиша Enter.
По окончании семинара профессорско-преподавательский состав филиала выступит информационным мостом между всеми высшими учебными заведениями и Министерством высшего и среднего специального образования. приобрели необходимые навыки о.