28-dekabr 2021-yil, TDIU SFda Professor - o'qituvchi va xodimlarga 36 soatlik malaka kursini tashkil etishdagi to'g'risidagi qaroriga asosan filialda o'quv kurslari tashkil etildi. Bunda ta'lim sifatini oshirish, yangi ta'lim texnologiyalari va o'qitish usullarini joriy qilish maqsadida 2021 yil 28 dekabr- 11- yanvar 2022 yil kunlari filialdagi professor - o'qituvchi va hodimlar uchun Hemis tizimi, ilmiy tadqiqot ishlarini olib borish va xorijiy til kurslari bo'lib o'tishi rejalashtirilgan. Bugungi malaka kursida Ilmiy ishlar va innovatsiaylar bo'yicha direktor o'rinbosari Z. Abdullayev TАNLOV MАVZULАRI VА ILMIY LOYIHАLАR QАNDАY ShАKLLАNTIRILАDI? mavzusida seminar - trening o'tdi.
Seminar - treningdagi LOYIHАLАR QАNDАY ShАKLLАNTIRILАDI? mavzusida quydagi asosiy yo'nalishlar haqida ma'lumot berildi:
Moliyalashtirish shakli va usuliga kora loyhalar quydagi turlarga bo'linadi.
Tematik ilmiy tadqiqot loyhalari:
Maqsadli loyhalar:
Tashabbus loyhalar:
Shu mavzudagi Ilmiy loyha moliyalashtirish bosqichlari:
Texnik ekspertiziyadan o'tish Ilmiy texnik kenhgashda mutaxassis tomonidan va ochiq muhokamada baxolash
Vazirlik hayati qarori Ilmiy loyiha 2 ta mutaxassis tomonidan tekshiriladi va 100 ballik shkalada baholanadi. Har ikkalasidan 60 balldan yuqori olgan loyha o'tgan hisoblanadi.

On December 28, 2021, in accordance with the decision of SB TSUE to organize a 36-hour training course for professors, teachers and staff, training courses were organized at the branch. In order to improve the quality of education, the introduction of new educational technologies and teaching methods, from December 28, 2021 to January 11, 2022, the Hemis system for professors, teachers and staff of the branch, conducting research and language courses are planned. In today's qualifying course, Deputy Director for Research and Innovation Z. Abdullayev HOW TO FORM COMPETITION TOPICS AND SCIENTIFIC PROJECTS? held a seminar-training on the topic.
WORKSHOP - HOW ARE TRAINING PROJECTS FORMED? The following main directions were given on the topic:
Depending on the form and method of financing, projects are divided into the following types.
Thematic research projects:
Target projects:
Initiative projects:
Stages of financing a research project on this topic:
Technical examination Evaluation by a specialist in a scientific and technical council and in an open discussion
The decision of the Board of the Ministry The scientific project is reviewed by 2 experts and evaluated on a scale of 100 points. A project that scores above 60 on both is considered past.