TDIU SF da 9-dekabr kuni hodimlar bilan "Korrupsiyaga qarshi kurashish va diniy bag'rikenglik" mavzusida yig'ilish bo'lib o'tdi. Yig'ilishda direktor professor O.Murtazayev ishtirok etib, barcha yig'ilganlarni qutlug‘ ayyom – O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganining 29 yilligi bilan tabriklab o'tdi.
Barchangizga ma'lumki bugun, 9-dekabr Korrupsiyaga qarshi kurash kuni. Shu munosabat bilan, barcha filial rahbarlari va ishchi-hodimlariga bu "illatni" yengish, bunday holatga yo'l qo'ymaslik hamda ogohlikni yo'qotmaslik haqida tushuntirish berildi. "Prezidentimiz korrupsiyaga qarshi kurash" eʼlon qilganda, ayrimlar hayolida yana katta minbarda aytilgan umumiy gap, degan fikrlar paydo bo‘ldi, ayrimlar esa buni oxirgi ogohlantirish sifatida jiddiy qabul qilmadi. Lekin so'ngi yil natijalari, korrupsiyaga qarshi eʼlon qilingan kurash — Yangi O‘zbekiston — ochiq O‘zbekiston amaliyotiga to‘liq mos kelishini ko‘rsatdi; deydi filial direktori professor O.Murtazayev. Bu kurashda har birimiz ishtirok etishimiz lozim. Yangicha fikrlashga tezroq o‘tishimiz kerak, korrupsiyaga undovchi omillarni ochiqchasiga muhokama qilib biz ham umumiy kurashga qo‘shilishimiz kerak va maishiy korrupsiyaga befarq bo‘lmasligimiz zarurligini takidlab o'tishdi. Shu bilan birgalikda korrupsiyaga qarshi kurash bo'lim mutaxassisi A.Axmedovga shu kabi tadbirlarni filial hodimlari o'rtasida davra suhbatlar, tadbirlarni ko'proq nishonlash va Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha chora-tadbirlarni samarali va o‘z vaqtida amalga oshirilishni nazorat qilish uchun hodimlar va talaba yoshlar o'rtasida muvofiqlashtirish bo'yicha maslahat berdilar. Yig'ilish davomida bag‘rikenglik turli millat va elatga daxldor kishilarning, turli xil diniy e’tiqodli insonlarning bir zamin, yagona Vatan, bir yurtda, bir hududda oliyjanob g‘oya, orzu-umid, maqsad va niyatlar yo‘lida birlashishi kerakligi takitlab o'tildi.
Yig'ilish davomida hodimlardan yangi takliflari ham eshtildi. Aynan "Yo'lboshchi sammiti" va "Bag'rikenglik qutisi" tashlillashtirish kabi yangiliklarni yaqin kunlarda ko'rib chiqilishi haqida aytildi. Shuningdek, jamoat ishlarida faol qatnashib kelayotgan va ikkilanmasdan harakat qilib kelayotgan hodimlarga tashakkur bildirildi. Tartib intizom Fan to'garaklar Ilmiy maqolalarga ham e'tibor berish kerakligini ishtirokchilarga eslatib o'tdildi. Majlis yakunida tillar kafedrasidagi Kamola Yusupovnani filial direktori professor O. Murtazayev tomonidan "Biz Korrupsiyaga qarshimiz" mavzusidagi insholar tanlovida faol ishtroki uchun Tashakurnoma bilan taqdirlandi.

The meeting with the team on the topic "Fight against corruption and religious tolerance" was held at TSUE SF. The meeting was attended by director O. Murtazaev, who congratulated all those present on the 29th anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan.
As you all know, today, December 9, is Anti-Corruption Day. In this regard, all the managers and employees of the branches were given an explanation of how to overcome this "disadvantage", to prevent the occurrence of such a situation and not to lose consciousness. When the president announced the “fight against corruption,” some thought it was a general statement from a grand rostrum, while others did not take it as a final warning. However, the results of last year showed that the declared fight against corruption - New Uzbekistan - is fully consistent with the practice of open Uzbekistan; This was announced by the director of the branch, Professor O. Murtazaev. Each of us must take part in this struggle. They emphasized the need to move to a new mindset, openly discuss the factors that lead to corruption, join the common struggle and not remain indifferent to internal corruption. At the same time, A. Akhmedov, a specialist in the anti-corruption department, was asked to hold similar events among the employees of the branch, mark more events and monitor the effective and timely implementation of anti-corruption measures. coordination between staff and student youth. During the meeting, he stressed that tolerance should unite people of different nationalities and nationalities, people of different faiths on the path of noble ideas, dreams, goals and intentions on the same land, one homeland, one country, one region.
New suggestions were also heard from the staff during the meeting. It was said that news such as the Leaders' Summit and the Tolerance Box analysis would be reviewed in the coming days. He also thanked the employees who are actively involved in public affairs and act without hesitation. Main Discipline Activity Fan-clubs Circle classes and also takes scientific articles seriously reminded the participants of the need to pay attention. At the end of the meeting, Kamola Yusupovna was awarded an Honorary Diploma of the Director of the Branch of the Department of Languages, Professor O. Murtazaev, for her active participation in the essay competition "We are against corruption".