TDIU SF da 9-dekabr kuni hodimlar bilan "Korrupsiyaga qarshi kurashish va diniy bag'rikenglik" mavzusida yig'ilish bo'lib o'tdi. Yig'ilishda direktor professor O.Murtazayev ishtirok etib, barcha yig'ilganlarni qutlug‘ ayyom – O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganining 29 yilligi bilan tabriklab o'tdi.
Barchangizga ma'lumki bugun, 9-dekabr Korrupsiyaga qarshi kurash kuni. Shu munosabat bilan, barcha filial rahbarlari va ishchi-hodimlariga bu "illatni" yengish, bunday holatga yo'l qo'ymaslik hamda ogohlikni yo'qotmaslik haqida tushuntirish berildi. "Prezidentimiz korrupsiyaga qarshi kurash" eʼlon qilganda, ayrimlar hayolida yana katta minbarda aytilgan umumiy gap, degan fikrlar paydo bo‘ldi, ayrimlar esa buni oxirgi ogohlantirish sifatida jiddiy qabul qilmadi. Lekin so'ngi yil natijalari, korrupsiyaga qarshi eʼlon qilingan kurash — Yangi O‘zbekiston — ochiq O‘zbekiston amaliyotiga to‘liq mos kelishini ko‘rsatdi; deydi filial direktori professor O.Murtazayev. Bu kurashda har birimiz ishtirok etishimiz lozim. Yangicha fikrlashga tezroq o‘tishimiz kerak, korrupsiyaga undovchi omillarni ochiqchasiga muhokama qilib biz ham umumiy kurashga qo‘shilishimiz kerak va maishiy korrupsiyaga befarq bo‘lmasligimiz zarurligini takidlab o'tishdi. Shu bilan birgalikda korrupsiyaga qarshi kurash bo'lim mutaxassisi A.Axmedovga shu kabi tadbirlarni filial hodimlari o'rtasida davra suhbatlar, tadbirlarni ko'proq nishonlash va Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha chora-tadbirlarni samarali va o‘z vaqtida amalga oshirilishni nazorat qilish uchun hodimlar va talaba yoshlar o'rtasida muvofiqlashtirish bo'yicha maslahat berdilar. Yig'ilish davomida bag‘rikenglik turli millat va elatga daxldor kishilarning, turli xil diniy e’tiqodli insonlarning bir zamin, yagona Vatan, bir yurtda, bir hududda oliyjanob g‘oya, orzu-umid, maqsad va niyatlar yo‘lida birlashishi kerakligi takitlab o'tildi.
Yig'ilish davomida hodimlardan yangi takliflari ham eshtildi. Aynan "Yo'lboshchi sammiti" va "Bag'rikenglik qutisi" tashlillashtirish kabi yangiliklarni yaqin kunlarda ko'rib chiqilishi haqida aytildi. Shuningdek, jamoat ishlarida faol qatnashib kelayotgan va ikkilanmasdan harakat qilib kelayotgan hodimlarga tashakkur bildirildi. Tartib intizom Fan to'garaklar Ilmiy maqolalarga ham e'tibor berish kerakligini ishtirokchilarga eslatib o'tdildi. Majlis yakunida tillar kafedrasidagi Kamola Yusupovnani filial direktori professor O. Murtazayev tomonidan "Biz Korrupsiyaga qarshimiz" mavzusidagi insholar tanlovida faol ishtroki uchun Tashakurnoma bilan taqdirlandi.

«Борьба с коррупцией и религиозной толерантностью»
Сегодня в ТГУ СФ прошла встреча с коллективом на тему «Борьба с коррупцией и религиозной толерантностью». На встрече присутствовал директор О. Муртазаев, который поздравил всех присутствующих с 29-летием принятия Конституции Республики Узбекистан.
Как вы все знаете, сегодня, 9 декабря, День борьбы с коррупцией. В связи с этим всем руководителям и сотрудникам филиалов было дано объяснение, как преодолеть этот «недостаток», не допустить возникновения такой ситуации и не потерять сознание. Когда президент объявил о «борьбе с коррупцией», некоторые подумали, что это общее заявление, сделанное с большой трибуны, а другие не восприняли это как последнее предупреждение. Однако итоги прошлого года показали, что заявленная борьба с коррупцией - Новый Узбекистан - полностью соответствует практике открытого Узбекистана; Об этом сообщил директор филиала профессор О. Муртазаев.
Каждый из нас должен принять участие в этой борьбе. Они подчеркнули необходимость перейти к новому мышлению, открыто обсудить факторы, приводящие к коррупции, присоединиться к общей борьбе и не оставаться равнодушными к внутренней коррупции. В то же время специалиста антикоррупционного управления А.Ахмедова попросили провести аналогичные мероприятия среди сотрудников филиала, отметить больше мероприятий и контролировать эффективное и своевременное выполнение антикоррупционных мер. координация между сотрудниками и студенческой молодежью. В ходе встречи он подчеркнул, что толерантность должна объединять людей разных национальностей и национальностей, людей разных вероисповеданий на пути благородных идей, мечтаний, целей и намерений на одной земле, одной Родине, одной стране, одном регионе. Новые предложения также были услышаны от сотрудников во время встречи. Было сказано, что такие новости, как «Саммит лидеров» и анализ «Ящика толерантности», будут рассмотрены в ближайшие дни. Он также поблагодарил сотрудников, которые активно участвуют в общественных делах и действуют без колебаний. Главное Дисциплина Активность Фан-клубы Кружковые занятия и также к научным статьям относится серьезно напомнил участникам о необходимости обращать внимание. По окончании встречи Камола Юсуповна была награждена Почетной грамотой директора филиала кафедры языков профессора О. Муртазаева за активное участие в конкурсе эссе «Мы против коррупции».