Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samamrqand filialida Latviya amaliy bilimlar va texnologiyalar universiteti bilan ham qo’shma ta’lim dasturi mavjud bo’lib, unga asosan hozirda “Axborot tizimlari va texnologiyalari” (tarmoqlar va sohalar bo’yicha) ta’lim yo’nalishida 23 nafar talaba tahsil olmoqda.
Filialda qo’shma ta’lim dasturi bo’yicha hamkor universitet professor-o’qituvchilari bilan onlayn uchrashuv tashkil etildi. Unda universitetning o’quv ishlari prorektori, professor Aigars Laizans, xalqaro hamkorlik markazi boshlig’i Voldemars Bariss, axborot texnologiyalari fakul’teti dekani Jekaterina Smirnova hamda boshqalar, filialimiz tomonidan o’quv va tarbiya ishlari bo’yicha direktor o’rinbosari Farhod Ahrorov, xalqaro hamkorlik bo’limi boshlig’I Hamid To’rayev, xorijiy oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorlikdagi qo‘shma ta’lim dasturlarini muvofiqlashtirish bo‘limi va qo’shma dastur talabalari ishtirok etdilar.
Aytish mumkinki, uchrashuv samimiy ruhda o’tdi. Talabalar o’zlarini qiziqtirgan savollariga javob oldilar. Qo’shma dastur talabalarimizning keying o’qishlari, o’quv dasturlarini takomillashtirish, dars sifatini oshirish, hamkor universitetning salohiyatli professor-o’qituvchilari muntazam ravishda mutaxassislik fanlari bo’yicha onlayn dars mashg’ulotlari o’tib berishlariga kelishib olindi.

The Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics also has a joint educational program with the Latvian University of Applied Sciences and Technology. Currently, 23 students are studying in the field of "Information Systems and Technologies" (by industry and industry).
The branch organized an online meeting with professors and teachers of partner universities in the joint educational program. The meeting was attended by the Vice-Rector for Academic Affairs, Professor Aigars Laizans, Head of the Center for International Cooperation Voldemars Bariss, Dean of the Faculty of Information Technology Jekaterina Smirnova and others. SBTSUE was attended by Deputy Director for Education Farhod Ahrorov, Head of International Cooperation Hamid Turaev, Department of Joint Education Programs and students of the joint program.
It can be said that the meeting was held in a cordial atmosphere. Students received answers to their questions. It was agreed that the joint program will allow our students to study online, improve the curriculum, improve the quality of lessons, and hold regular online classes on specialty subjects by potential professors and teachers of the partner university.