Bugun Germaniyaning Vaynshtefan-Triezdorf amaliy bilimlar universiteti bilan hamkorlikdagi qo’shma dasturining 2-bosqich 212 va 213-guruhlarida tahsil oluvchi talabalari fan dasturiga muvofiq “Ishlab chiqarish iqtisodiyoti” fanidan berilgan mustaqil ta’lim mavzularini Poster prezentatsiyasi (Poster presentation) shaklida topshirdilar. O'quv tadbiri yakunida talabalar bir-birlari bilan mavzular bo’yicha fikr almashdilar, muhokama va xulosa qildilar.
Ma’lumot o’rnida:
Poster prezentatsiyasi - bu sizga berilgan mavzu bo’yicha o’qib-o’rgangan bilimlaringiz, izlanishlaringiz va tushunchalaringizni qisqa va ixcham shaklda boshqalarga yetkazish usuli. Odatda u ikkita elementni o'z ichiga oladi: 1.Poster . 2.Qisqacha tushuntirish (odatda 3 daqiqa vaqt beriladi).
Siz ma'lumotlar va g'oyalarni tahlil qilishingiz, baholashingiz hamda mavzuni qay darajada tushunganingizni ijodiy namoyish qilishingiz kerak bo'ladi. Garchi talabalar Poster taqdimotlarini oson deb hisoblasalar-da, aslida ular juda ko'p fikrlashni va tayyorgarlikni talab etadi. Mustaqil ta’lim olishda poster prezentatsiyasi talabalarning ko’proq izlanishlari, ma’lumotlarni tanlash va tahlil qilishlari, mavzuni chuqurroq tushunishlariga undaydi.

Сегодня студенты совместной образовательной программы (212 и 213 группы «Lebensmittelmanagement»), организованной в сотрудничестве с Университетом HSWT (Университет прикладных наук Вайенштефан-Триездорф) в Германии, представили темы для самостоятельного изучения по предмету «Экономика производства» в форма стендовой презентации. В конце мероприятия студенты обменялись мнениями, обсудили и сделали выводы по темам.
Для информации:
Постер презентация - это способ вкратце поделиться своими знаниями, исследованиями и идеями по заданной теме. Обычно он включает два элемента: 1. Плакат. 2. Краткое объяснение (обычно дается 3 минуты).
Вам нужно будет проанализировать и оценить данные и идеи, а также творчески продемонстрировать, насколько хорошо вы разбираетесь в теме. Хотя студентам легко представить стендовые презентации, на самом деле они требуют много размышлений и подготовки. При независимом обучении плакатная презентация побуждает студентов проводить больше исследований, отбирать и анализировать данные и лучше понимать тему.