Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2017-yil 22-maydagi “Oliy ta’limdan keyingi ta’lim tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi 304-sonli Qaroriga muvofiq, Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali 2025-yil uchun tayanch doktorantura(PhD) va stajyor tadqiqotchilikka quyidagi ixtisosliklar boʻyicha tanlov e’lon qiladi:
Tayanch doktorantura(PhD)uchun ajratilgan kvota |
Stajyor tadqiqotchilik uchun ajratilgan kvota |
08.00.04 - Qishloq xoʻjaligi iqtisodiyoti |
2. |
08.00.08 - Buxgalteriya hisobi, iqtisodiy tahlil va audit |
- |
3. |
08.00.15 - Tadbirkorlik va kichik biznes iqtisodiyoti |
4. |
08.00.16 - Raqamli iqtisodiyot va xalqaro raqamli integratsiya |
Tayanch doktorantura va stajyor tadqiqotchilikga quyidagi talablarga ega boʻlgan nomzodlar hujjatlar topshirishi mumkin:
Hujjatlar 2024-yil 15-sentyabrdan – 15-oktyabrgacha qabul qilinadi.
Tayanch doktorantura va stajyor tadqiqotchilikda oʻqishga talabgorlar http://phd.mininnovation.uz/ saytdan quyidagi hujjatlar orqali onlayn roʻyxatdan oʻtadilar:
- shaxsni tasdiqlovchi hujjat (Pasport yoki ID karta);
- B2 darajadagi milliy yoki unga mos darajadagi xalqaro sertifikat (tayanch doktorantura uchun);
Kirish imtihonlari 2024-yil 1-noyabrdan 25-noyabr oraligʻida oʻtkaziladi va bu sana filial rasmiy saytida e’lon qilinadi.
Tayanch doktoranturada oʻqish uchun talabgorlar mutaxassislik boʻyicha kirish imtihonlarini topshiradilar. Stajyor tadqiqotchilar suhbatdan o‘tkaziladi.
Manzil: Samarqand shahri, Professorlar koʻchasi 51-uy, Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali, Ilmiy tadqiqotlar, innovatsiyalar va ilmiy-pedagog kadrlar tayyorlash boʻlimi.

В соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 22 мая 2017 года № 304 “О мерах по дальнейшему совершенствованию системы послевузовского образования” Самаркандский филиал Ташкентского государственного экономического университета объявляет приём на 2025 год на базовой докторантуру (PhD) и стажера-соискателя по следующим специальностям:
Квота, выделенная для базовой докторантуры (PhD) |
Квота, выделенная стажерам -соискателям |
1 |
2. |
08.00.08 – Бухгалтерский учёт, экономический анализ и аудит |
- |
3. |
08.00.15 – Экономика предпринимательства и малого бизнеса |
4. |
08.00.16 – Цифровая экономика и международная цифровая интеграция |
3 |
В базовую докторантуру (PhD) и стажера-соискателя принимаются лица, имеющие:
национальный или соответствующий международный сертификат уровня B2 (для соискателей базовой докторской степени);
Кандидаты на обучение в базовой докторантуре докторантуру (PhD) и стажера-соискателя http://phd.mininnovation.uz / регистрируются онлайн через следующие документы с сайта:
Документы принимаются с 15 сентября до 15 октября 2024 года.
Кандидаты на обучение в базовой докторантуре (PhD) и стажера-соискателя должны зарегистрироваться онлайн по следующему сайту http://phd.mininnovation.uz/ или предоставить в отдел исследования, инновации и подготовки научно-педагогических кадров следующие документы:
- паспорт или ID карту;
- справку - объективку;
- национальный сертификат уровня B2 или эквивалентный международный сертификат (для базовой докторантуры (PhD))
Вступительные экзамены в базовую докторантуру проводятся 2024 г в период с 1 по 25 ноября.
Кандидаты на обучение в базовой докторантуре сдают вступительные экзамены по специальности. Стажеры-соискатели проходят собеседование по специальности.
Наш адрес: г. Самарканд, ул. Профессорлар 51, отдел исследования, инновации и подготовки научно-педагогических кадров.