Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “Hayot naqadar goʻzal” shiori ostida psixologik trening bo'lib o'tdi.
2024-yilning 31-yanvar kuni Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali psixologi Oripov Zarifbay tomonidan, Iqtisodiyot fakulteti 2-bosqich talaba-yoshlariga “Hayot naqadar goʻzal” shiori ostida psixologik trening oʻtkazildi.
Filiali psixologi Oripov Zarifbay hamda Iqtisodiyot fakulteti yoshlar bilan ishlash bo'yicha dekan o'rinbosari B.Qo'ziboyev va talabalar ishtirokida talaba-yoshlar oʻquv faoliyatida uchrashi mumkin boʻlgan noxush xolatlarni oldini olish maqsadida “Hayot naqadar goʻzal” shiori ostida psixologik treningda, talab-yoshlarga hayotning bebaxo ne’mat ekanligi, umurning har daqiqasidan unumli foydalanish uchun har bir inson o'z oldiga maqsad qo'yishi, bo'sh vaqtni to‘g‘ri taqsimlash, o‘qishida, shaxsiy hayotidagi har bir ishining natijasidan ko‘ra ko‘proq oqibatini o‘ylab bajarishini hayotiy misollar bilan tushuntirib berdi.

В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета под лозунгом «Как прекрасна жизнь» прошел психологический тренинг.
31 января 2024 года психолог Орипов Зарифбай Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета провел психологический тренинг для студентов 2 ступени экономического факультета под лозунгом «Как прекрасна жизнь».
Отраслевой психолог Орипов Зарифбай и заместитель декана экономического факультета Б.Козибоев и студенты приняли участие в психологическом тренинге под лозунгом «Как прекрасна жизнь» с целью предотвращения неприятных ситуаций, с которыми студенты могут столкнуться в своей учебной деятельности. - это бесценное благо, что каждый человек должен поставить перед собой цель, чтобы максимально использовать каждый момент своей жизни, что правильное распределение свободного времени важнее результата его труда в учебе и личной жизни. объяснил на примерах из жизни, что ему следует задуматься о последствиях.
Семинар-тренинг прошел в откровенном формате вопросов и ответов и они получили ответы на свои вопросы.