Filialda “Ilmiy maqolalar” tanlovi bo‘lib o‘tadi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 32 yilligi munosabati bilan “Ilmiy maqolalar” tanlovi bo‘lib o‘tadi
Filialda tahsil olayotgan barcha talabalar, magistrlar tadqiqotchilar, tayanch doktorantlar o‘rtasida “Yangi Konstitutsiya-taraqqiyot qomusi” mavzusida ilmiy maqolalar tanlovini tashkil etiladi.
Maqolalarni rasmiylashtirish bo‘yicha talablar:
-Annotatsiya
-Kalit so’zlar
-Asosiy qism
-Foydalanilgan adabiyotlardan  ro‘yxati.
I. Maqolalar tahrir qilingan va quyidagi rasmiylashtirish talablariga mos kelishi lozim:
Microsoft Word 2003, 2007, 2010, ma’ruza matnlari 14 o‘lchamdagi shriftda, 1,5 intervalda, Times New Roman shriftida bo’lishi; ma’ruza mavzusining pastida muallifning ismi, sharifi, ilmiy darajasi va unvoni, ish joyi, telefoni va elektron manzili to‘liq ko‘rsatilishi; matnni joylashtirishda sahifaning chegaralari yuqoridan – 2,0 sm, pastdan – 2,0 sm, o‘ngdan 2 sm, chapdan –2 sm o‘lchamda belgilanishi; maqolalar 7-12 betgacha bo’lishi.
II. Maqolalarni qabul qilish: 1-dekabr 2023 yilga qadar A bino 406-xona, “Tabiiy, ijtimoiy fanlar va jismoniy madaniyat” kafedrasi mudiri U.Xudayarovga qog‘oz variantini hamda +998 91 510 63 56 telegram raqamiga elektron shaklda yuborishingiz soʻraladi.

В связи с 32-летием принятия Конституции Республики Узбекистан в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета пройдет конкурс «Научные статьи».
Среди всех студентов, магистров, научных сотрудников, базовых докторантов, обучающихся в филиале, будет организован конкурс научных статей на тему «Новая Конституция-Прогресс».
Требования к оформлению статей:
-Аннотация
- Ключевые слова
-Основная часть
- Список использованной литературы.
I. Статьи должны быть отредактированы и соответствовать следующим требованиям формализации:
Microsoft Word 2003, 2007, 2010, тексты лекций должны быть набраны шрифтом 14 размера, через 1,5 интервала, шрифтом Times New Roman; под темой лекции имя, фамилия автора, ученая степень и звание, место работы, телефон и адрес электронной почты указываются полностью; при размещении текста границы страницы следует устанавливать на уровне 2,0 см сверху, 2,0 см снизу, 2 см справа, -2 см слева; статьи должны быть объемом 7-12 страниц.
II. Прием статей: до 1 декабря 2023 года просим направить бумажную версию заведующему кафедрой «Естественные, общественные науки и физическая культура» Худаярову У.К., корпус А, каб. 406, а в электронном виде на телеграмм. номер +998 91 510 63 56.
III. Победителям конкурса будет предоставлено соответствующее поощрение со стороны руководства филиала.