Filialda “Ilmiy maqolalar” tanlovi bo‘lib o‘tadi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 32 yilligi munosabati bilan “Ilmiy maqolalar” tanlovi bo‘lib o‘tadi
Filialda tahsil olayotgan barcha talabalar, magistrlar tadqiqotchilar, tayanch doktorantlar o‘rtasida “Yangi Konstitutsiya-taraqqiyot qomusi” mavzusida ilmiy maqolalar tanlovini tashkil etiladi.
Maqolalarni rasmiylashtirish bo‘yicha talablar:
-Annotatsiya
-Kalit so’zlar
-Asosiy qism
-Foydalanilgan adabiyotlardan  ro‘yxati.
I. Maqolalar tahrir qilingan va quyidagi rasmiylashtirish talablariga mos kelishi lozim:
Microsoft Word 2003, 2007, 2010, ma’ruza matnlari 14 o‘lchamdagi shriftda, 1,5 intervalda, Times New Roman shriftida bo’lishi; ma’ruza mavzusining pastida muallifning ismi, sharifi, ilmiy darajasi va unvoni, ish joyi, telefoni va elektron manzili to‘liq ko‘rsatilishi; matnni joylashtirishda sahifaning chegaralari yuqoridan – 2,0 sm, pastdan – 2,0 sm, o‘ngdan 2 sm, chapdan –2 sm o‘lchamda belgilanishi; maqolalar 7-12 betgacha bo’lishi.
II. Maqolalarni qabul qilish: 1-dekabr 2023 yilga qadar A bino 406-xona, “Tabiiy, ijtimoiy fanlar va jismoniy madaniyat” kafedrasi mudiri U.Xudayarovga qog‘oz variantini hamda +998 91 510 63 56 telegram raqamiga elektron shaklda yuborishingiz soʻraladi.

In connection with the 32nd anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan, the competition "Scientific articles" will be held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics
A competition of scientific articles on the topic of "New Constitution-Progress" will be organized among all students, masters, researchers, basic doctoral students studying at the branch.
Requirements for formalization of articles:
-Annotation
- Key words
-The main part
- List of used literature.
I. Articles must be edited and comply with the following formalization requirements:
Microsoft Word 2003, 2007, 2010, lecture texts should be in font size 14, 1.5 spacing, in Times New Roman font; below the topic of the lecture, the author's name, surname, academic degree and title, place of work, telephone and e-mail address are indicated in full; when placing the text, the borders of the page should be set at 2.0 cm from the top, 2.0 cm from the bottom, 2 cm from the right, -2 cm from the left; articles should be 7-12 pages.
II. Acceptance of articles: by December 1, 2023, you are requested to send the paper version to the head of the department "Natural, social sciences and physical culture" U. Khudayarov, building A, room 406, and in electronic form to the telegram number +998 91 510 63 56.
III. The winners of the competition will be given a suitable incentive by the management of the branch.