Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Innoweek.uz-2023" innovatsion g'oyalar haftaligi doirasida tadbirlar bo'lib o'tadi.
Joriy yilning 16-20-oktyabr kunlari Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Innoweek.uz-2023" innovatsion g'oyalar haftaligi doirasida tadbirlar bo'lib o'tadi.
Ushbu haftalik doirasida tashkil etiladigan 3 qismdan iborat tadbirlar:
- ilmiy konferensiyalar, forumlar;
- ko'rgazmalar;
- Hakaton, Ideaton, startap challange tanlovlari (Eslatma, tanlovlarda g'olib va sovrindorlar taqdirlanadi).
Bundan tashqari ushbu haftalikda:
- "Yoshlar kuni" tadbiri;
- "Ilm-fan va tijoratlashtirish kuni" tadbiri;
- "Kreativ ta'lim kuni" tadbiri;
- "B2B uchrashuvlari kuni" tadbirlari ham o'tkazilishi belgilangan.
"Innoweek.uz-2023" innovatsion g'oyalar haftaligi doirasida professor-o'qituvchilar, yosh olimlar, faol talabalarning ilmiy ishlari va innovatsion g'oya hamda ishlanmalari ko'rgazmalari tashkil qilinadi.
Savol va takliflar uchun:
"Ilmiy-tadqiqotlar, innovatsiyalar va ilmiy-pedagogik kadrlar tayyorlash" bo'limi boshlig'i - Abduvoxidov Sunnatillo - Tel: +99890 602 04 92 (A)Bino 205-xona.
"Iqtidorli talabalarning ilmiy tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo‘limi boshlig‘i - Jonibek Bo‘riboyev - Tel: +99894.642-30-02

В филиале пройдет ряд мероприятий
Мероприятия пройдут в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета в рамках недели инновационных идей «Innoweek.uz-2023».
16-20 октября текущего года пройдут мероприятия в рамках недели инновационных идей «Innoweek.uz-2023» в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета.
Мероприятия из трех частей, организованные на этой неделе:
- научные конференции, форумы;
- выставки;
- Хакатон, Идеатон, конкурсы стартап-челлендж (Обратите внимание, награждаются победители и призеры конкурсов).
Также на этой неделе:
- мероприятие «День молодежи»;
- мероприятие «День науки и коммерциализации»;
- мероприятие «День творческого образования»;
- Также запланированы мероприятия «День B2B встреч».
В рамках недели инновационных идей «Innoweek.uz-2023» будут организованы выставки научных работ и инновационных идей и разработок профессоров, молодых ученых, активных студентов.
По вопросам и предложениям:
Заведующий отделом «Исследования, инновации и подготовка научно-педагогических кадров» - Абдувохидов Суннатилло - Тел: +99890 602 04 92 (А) Корпус 205-ауд.
«Начальник отдела организации научно-исследовательской деятельности талантливых студентов – Джонибек Борибоев – Тел: +99894.642-30-02