Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Innoweek.uz-2023" innovatsion g'oyalar haftaligi doirasida tadbirlar bo'lib o'tadi.
Joriy yilning 16-20-oktyabr kunlari Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Innoweek.uz-2023" innovatsion g'oyalar haftaligi doirasida tadbirlar bo'lib o'tadi.
Ushbu haftalik doirasida tashkil etiladigan 3 qismdan iborat tadbirlar:
- ilmiy konferensiyalar, forumlar;
- ko'rgazmalar;
- Hakaton, Ideaton, startap challange tanlovlari (Eslatma, tanlovlarda g'olib va sovrindorlar taqdirlanadi).
Bundan tashqari ushbu haftalikda:
- "Yoshlar kuni" tadbiri;
- "Ilm-fan va tijoratlashtirish kuni" tadbiri;
- "Kreativ ta'lim kuni" tadbiri;
- "B2B uchrashuvlari kuni" tadbirlari ham o'tkazilishi belgilangan.
"Innoweek.uz-2023" innovatsion g'oyalar haftaligi doirasida professor-o'qituvchilar, yosh olimlar, faol talabalarning ilmiy ishlari va innovatsion g'oya hamda ishlanmalari ko'rgazmalari tashkil qilinadi.
Savol va takliflar uchun:
"Ilmiy-tadqiqotlar, innovatsiyalar va ilmiy-pedagogik kadrlar tayyorlash" bo'limi boshlig'i - Abduvoxidov Sunnatillo - Tel: +99890 602 04 92 (A)Bino 205-xona.
"Iqtidorli talabalarning ilmiy tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo‘limi boshlig‘i - Jonibek Bo‘riboyev - Tel: +99894.642-30-02

Events will be held in the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics within the framework of the week of innovative ideas "Innoweek.uz-2023".
On October 16-20 of this year, events will be held within the framework of the innovative ideas week "Innoweek.uz-2023" at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
3-part events organized within this week:
- scientific conferences, forums;
- exhibitions;
- Hackathon, Ideaton, startup challange contests (Note, the winners and prize-winners of the contests are awarded).
Also this week:
- "Youth Day" event;
- "Science and Commercialization Day" event;
- "Creative Education Day" event;
- "Day of B2B meetings" events are also planned.
Within the framework of the week of innovative ideas "Innoweek.uz-2023", exhibitions of scientific works and innovative ideas and developments of professors, young scientists, active students will be organized.
For questions and suggestions:
Head of the "Research, innovation and training of scientific and pedagogical personnel" department - Abduvokhidov Sunnatillo - Tel: +99890 602 04 92 (A) Building 205-room.
"Head of the department for organizing scientific research activities of talented students - Jonibek Boriboyev - Tel: +99894.642-30-02
Employee of the "Scientific Affairs and Innovations" Department - Yoldoshev Mirzohid - Tel: +99899 599 65 49