Oliy ta’lim , fan va innovatsiyalar vazirining 2023-yil 9-avgustdagi “Talaba va yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish tadbirlarini tashkil etish to‘g‘risida”gi 351-sonli buyrug‘iga binoan Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida iqtidorli talaba yoshlarning startap loyiha va innovatsion g‘oyalarini qo‘llab-quvvatlash maqsadida filialning ilmiy va innovatsion faoliyatida yuqori natijaga erishishga mo'ljallangan “Ideaton - Uzbekiston 2030” tanlovini e’lon qiladi.
Ushbu tanlovning maqsadi filialda namunali ta’lim olayotgan iqtidorli talabalarning tanlov doirasida keyingi 10 yillikdagi muammolar va istiqbolli yo‘nalishlardagi innovatsion g‘oyalari bo‘yicha taqdim etiladigan ishlar qabul qilinadi. Tanlovda talabalar innovatsion g‘oyalari taqdimoti bilan ishtirok etishlari lozim.
Tanlovga hujjatlarni qabul qilish 26-noyabrga qadar davom etadi.
Tanlovga kelib tushgan loyihalar 28-noyabrga qadar ko‘rib chiqiladi.
“Ideaton - Uzbekiston 2030” tanlovida ishtirok etmoqchi bo'lgan talabalar - Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo'limi boshlig'i - J.Bo'riboyevga murojaat qilishingiz mumkin:

Samarkand branch of Tashkent State University of Economics announces "Ideaton - Uzbekistan 2030" contest.
In accordance with the order of the Minister of Higher Education, Science and Innovation No. 351 dated August 9, 2023 "On the organization of activities for the meaningful organization of free time of students and young people", the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics is talented announces the "Ideaton - Uzbekistan 2030" competition aimed at achieving high results in the scientific and innovative activities of the branch in order to support the start-up project and innovative ideas of students.
The purpose of this competition is to accept works submitted by talented students who are receiving exemplary education in the branch on the problems of the next 10 years and innovative ideas in promising areas. Students should participate in the competition by presenting their innovative ideas.
Acceptance of documents for the competition will continue until November 26.
The selected projects will be considered until November 28.
Students who want to participate in the "Ideaton - Uzbekistan 2030" competition can contact J. Boriboyev, head of the department for the organization of scientific and research activities of talented students: