Oliy ta’lim , fan va innovatsiyalar vazirining 2023-yil 9-avgustdagi “Talaba va yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish tadbirlarini tashkil etish to‘g‘risida”gi 351-sonli buyrug‘iga binoan Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida iqtidorli talaba yoshlarning startap loyiha va innovatsion g‘oyalarini qo‘llab-quvvatlash maqsadida filialning ilmiy va innovatsion faoliyatida yuqori natijaga erishishga mo'ljallangan “Ideaton - Uzbekiston 2030” tanlovini e’lon qiladi.
Ushbu tanlovning maqsadi filialda namunali ta’lim olayotgan iqtidorli talabalarning tanlov doirasida keyingi 10 yillikdagi muammolar va istiqbolli yo‘nalishlardagi innovatsion g‘oyalari bo‘yicha taqdim etiladigan ishlar qabul qilinadi. Tanlovda talabalar innovatsion g‘oyalari taqdimoti bilan ishtirok etishlari lozim.
Tanlovga hujjatlarni qabul qilish 26-noyabrga qadar davom etadi.
Tanlovga kelib tushgan loyihalar 28-noyabrga qadar ko‘rib chiqiladi.
“Ideaton - Uzbekiston 2030” tanlovida ishtirok etmoqchi bo'lgan talabalar - Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo'limi boshlig'i - J.Bo'riboyevga murojaat qilishingiz mumkin:

Самаркандский филиал Ташкентского государственного экономического университета объявляет конкурс «Идея – Узбекистан 2030».
В соответствии с приказом Министра высшего образования, науки и инноваций № 351 от 9 августа 2023 года «Об организации мероприятий по содержательному организации досуга студентов и молодежи» Самаркандский филиал Ташкентского государственного Экономический университет талантливо объявляет конкурс «Идея – Узбекистан 2030», направленный на достижение высоких результатов в научной и инновационной деятельности филиала, в целях поддержки стартап-проектов и инновационных идей студентов.
Целью данного конкурса является принятие работ талантливых студентов, получающих образцовое образование в отрасли, по проблемам ближайших 10 лет и инновационным идеям в перспективных областях. Студенты должны принять участие в конкурсе, представив свои инновационные идеи.
Прием документов на конкурс продолжится до 26 ноября.
Отобранные проекты будут рассматриваться до 28 ноября.
Студенты, желающие принять участие в конкурсе «Идеатон – Узбекистан 2030», могут обратиться к начальнику отдела организации научно-исследовательской деятельности талантливых студентов Борибоеву Ж.: