Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Top 10 innovator" tanlovi bo'lib o'tadi.
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2023-yil 9-avgustdagi “Talaba va yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish tadbirlarini tashkil etish to‘g‘risida”gi 351-sonli buyrug‘iga binoan Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida Iqtidorli talaba yoshlarning startap loyiha va innovatsion g‘oyalarini qo‘llab quvvatlash maqsadida filialning ilmiy va innovatsion faoliyatida yuqori natijaga erishgan “TOP 10 innovator” reytingini e’lon qilish uchun tanlov tashkil etildi.
Ushbu tanlovning maqsadi filialda namunali talim olayotgan iqtidorli yoshlarni aniqlash, iqtidorli talabalarning ilmiy va ijodiy faoliyatini qo‘llab-quvvatlash, ularni moddiy va ma’naviy rag‘batlantirish, iqtidorli talabalarning intellektual salohiyatini rivojlantirish, ilmiy tadqiqot ishlarini faollashtirish, ular bilan ishlashda tizimli va samarali faoliyatini yo‘lga qo‘yish hamda talaba-yoshlar o‘rtasida sof ilmiy raqobat muhitini yaratishga qaratilgan.
Tanlovga hujjatlarni qabul qilish 26-noyabrga qadar davom etadi.
Tanlovga kelib tushgan loyihalar 28-noyabrga qadar ko‘rib chiqiladi. Tanlov g‘oliblar 10-dekabr kuni e’lon qilinadi.
“TOP 10 Innovator” reytingida ishtirok etmoqchi bo'lgan talabalar Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo'limi boshlig'i - J.Bo'riboyevga murojaat qilishingiz mumkin:

The competition "Top 10 innovators" will be held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
In accordance with the order of the Minister of Higher Education, Science and Innovation No. 351 of August 9, 2023 "On the organization of activities for the meaningful organization of free time of students and young people", Talented at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics in order to support the start-up projects and innovative ideas of young students, a competition was organized to announce the ranking of "TOP 10 innovators" who achieved high results in the scientific and innovative activities of the branch.
The purpose of this competition is to identify talented young people who are receiving exemplary education at the branch, to support the scientific and creative activities of talented students, to motivate them materially and spiritually, to develop the intellectual potential of talented students, to activate scientific research work, to work with them systematically and effectively. aimed at establishing activities and creating an environment of pure scientific competition among students and young people.
Acceptance of documents for the competition will continue until November 26.
The selected projects will be considered until November 28. The winners will be announced on December 10.
Students who want to participate in the "TOP 10 Innovator" rating can contact J. Boriboyev, the head of the department for the organization of scientific and research activities of talented students: