Latviya hukumati tomonidan stipendiya tanlovi e’lon qilindi.
ko‘ra, 2023-2024-o‘quv yilida Latviya hukumati tomonidan mazkur davlat ta’lim muassasalarida tahsil olish, ilmiy tadqiqotlar olib borish va yozgi lagerda ishtirok etish uchun stipendiya tanlovi e’lon qilindi.
Ushbu tanlovda (bakalavriyat, magistratura, doktorantura, yozgi lager) ishtirok etish istagida bo‘lgan nomzodlar arizalar va barcha zarur hujjatlarni ilova qilingan holda, 2023-yil 1-aprelga qadar on-line tarzda taqdim etishlari kerak.
Hujjatlarga ularning ingliz yoki latish tillariga notarial tasdiqlangan tarjimasi ilova
qilinishi kerak.
Mazkur stipendiya tanlovi to‘g‘risidagi batafsil ma’lumot, shartlari va zarur hujjatlar ro‘yxati bilan Latviya Respublikasi Ta’limni rivojlantirish bo‘yicha davlat agentligining www.viaa.gov.lv/en/latvian-state-scholarships, www.viaa.gov.lv/en/summer-schools, www.viaa.gov.lv/en/studies veb-sahifalarida tanishish yoki Agentlikning xalqaro hamkorlik dasturlari katta mutaxassisi Marika Pira bilan scholarships@viaa.gov.lv elektron pochta manzili orqali bog‘lanish ham mumkin.

The Latvian government has announced a scholarship competition.
According to this, in the academic year 2023-2024, the government of Latvia has announced a scholarship competition for studying in these public educational institutions, conducting scientific research and participating in a summer camp.
Candidates who wish to participate in this competition (bachelor's, master's, doctoral, summer camp) must submit applications and all necessary documents online by April 1, 2023.
A notarized translation into English or Latvian is attached to the documents
should be done.
Detailed information about this scholarship competition, conditions and a list of necessary documents can be found at www.viaa.gov.lv/en/latvian-state-scholarships, www.latvian-state-scholarships. Find out on the web pages viaa.gov.lv/en/summer-schools, www.viaa.gov.lv/en/studies or contact the Agency's senior specialist of international cooperation programs, Marika Pira, by e-mail at scholarships@viaa.gov.lv contact is also possible.