Latviya hukumati tomonidan stipendiya tanlovi e’lon qilindi.
ko‘ra, 2023-2024-o‘quv yilida Latviya hukumati tomonidan mazkur davlat ta’lim muassasalarida tahsil olish, ilmiy tadqiqotlar olib borish va yozgi lagerda ishtirok etish uchun stipendiya tanlovi e’lon qilindi.
Ushbu tanlovda (bakalavriyat, magistratura, doktorantura, yozgi lager) ishtirok etish istagida bo‘lgan nomzodlar arizalar va barcha zarur hujjatlarni ilova qilingan holda, 2023-yil 1-aprelga qadar on-line tarzda taqdim etishlari kerak.
Hujjatlarga ularning ingliz yoki latish tillariga notarial tasdiqlangan tarjimasi ilova
qilinishi kerak.
Mazkur stipendiya tanlovi to‘g‘risidagi batafsil ma’lumot, shartlari va zarur hujjatlar ro‘yxati bilan Latviya Respublikasi Ta’limni rivojlantirish bo‘yicha davlat agentligining www.viaa.gov.lv/en/latvian-state-scholarships, www.viaa.gov.lv/en/summer-schools, www.viaa.gov.lv/en/studies veb-sahifalarida tanishish yoki Agentlikning xalqaro hamkorlik dasturlari katta mutaxassisi Marika Pira bilan scholarships@viaa.gov.lv elektron pochta manzili orqali bog‘lanish ham mumkin.

Международный конкурс стипендий
Согласно этому, в 2023-2024 учебном году правительство Латвии объявило конкурс на получение стипендий для обучения в этих государственных учебных заведениях, проведения научных исследований и участия в летнем лагере.
Кандидаты, желающие принять участие в данном конкурсе (бакалавриат, магистратура, докторантура, летний лагерь), должны подать заявки и все необходимые документы онлайн до 1 апреля 2023 года.
К документам прилагается нотариально заверенный перевод на английский или латышский язык.
должно быть сделано.
Подробную информацию об этом конкурсе на стипендию, условия и список необходимых документов можно найти на www.viaa.gov.lv/en/latvian-state-scholarships, www.latvian-state-scholarships, узнать на веб-страницах viaa. gov.lv/en/summer-schools, www.viaa.gov.lv/en/studies или свяжитесь со старшим специалистом Агентства по программам международного сотрудничества Марикой Пира по электронной почте по адресу: studentships@viaa.gov.lv. возможный.