Turkmaniston ta'lim vazirligi tomonidan Xalqaro olimpiadalar e'lon qilindi.
Turkmaniston ta’lim vazirligi Xalqaro gumanitar fanlar va taraqqiyot universiteti tomonidan joriy yil 23-28-aprel kunlari oliy ta’lim muassasalari talabalari uchun uchinchi Ochiq matematika olimpiadasi (OMOUS-2023) o‘tkazilishini ma’lum qilgan. Shu bilan birga, 2023-yilning 12-aprel 16-may kunlari Turkmaniston davlat iqtisodiyot va menejment instituti tomonidan Ochiq xalqaro internet olimpiadasi masofaviy tarzda (videokonferensiya shaklida) o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Mazkur tadbirda yakka yoki jamoaviy tarzda ishtirok etish mumkin. Olimpiadada yakka tarzda qatnashayotgan ishtirokchilar o'rtasida A(matematika va informatikadan tashqari barcha ta'lim yo'nalishida tahsil olayotgan talabalar) va B(matematika va informatikadan tashqari barcha ta'lim yo'nalishlari talabalari) kategoriyalarda tashkil qilinishi belgilangan.
Olimpiadada ishtirok etish istagida bo'lganlar uchun joriy yilning 30-mart sanasiga qadar https://iuhd.edu.tm/competitions rasmiy veb-sayti orqali ro'yxatdan o'tishi lozim.
Xalqaro olimpiada bo'yicha boshqa savol va tushunmovchiliklar bo'lsa, "Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish" bo'limi boshlig'i - Bo'riboyev Jonibek - A bino, 205 xona; "Raqamli iqtisodiyot va axborot texnologiyalari" kafedrasi mudiri - A. Amonov - A-bino, 307-xonaga murojaat qilishingiz mumkin.

Международные олимпиады объявлены Министерством образования Туркменистана.
Министерство образования Туркменистана сообщило, что 23-28 апреля текущего года Международным университетом гуманитарных наук и развития будет проведена третья Открытая олимпиада по математике (OMOUS-2023) для студентов высших учебных заведений. Вместе с тем, с 12 апреля по 16 мая 2023 года планируется проведение Открытой международной интернет-олимпиады в дистанционном формате (в форме видеоконференции) Государственным институтом экономики и управления Туркменистана.
Вы можете принять участие в этом мероприятии индивидуально или в команде. Среди участников, участвующих в олимпиаде в индивидуальном порядке, принято решение организовать по категориям А (студенты, обучающиеся по всем направлениям образования, кроме математики и информатики) и В (учащиеся всех направлений образования, кроме математики и информатики).
Желающим принять участие в олимпиаде необходимо зарегистрироваться на официальном сайте https://iuhd.edu.tm/competitions до 30 марта текущего года.
При наличии других вопросов и недоразумений по проведению Международной олимпиады заведующий отделом «Организация научно-исследовательской деятельности одаренных студентов» - Борибоев Джонибек - корпус А, каб. 205; Вы можете обратиться к заведующему кафедрой «Цифровая экономика и информационные технологии» - Амонову А. - корпус А, каб.307.