Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “Islom – tinchlik va maʼrifat dini” hamda diniy asar va risolalar taqdimoti bo'lib o'tadi.
Joriy yil 22-fevral kuni soat 11:00 da Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali faollar zalida Imom Buxoriy xalqaro ilmiy tadqiqot markazi hamda Toshkent iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali hamkorligida “Jaholatga qarshi – maʼrifat” gʻoyasi asosida “Islom – tinchlik va maʼrifat dini” mavzusida maʼnaviy-maʼrifiy tadbir va Markaz tomonidan chop etilgan Imom Moturidiyning “Taʼvilot al-Qurʼon” asarining 30 juzi, Abd ibn Humayd Keshiyning “Musnadi Keshiy” asarlari hamda “buyuk allomalarimiz” haqidagi xalqchil risola va “10 ta haqiqat” plakatlari taqdimoti bo'lib o'tadi.
Tadbir davomidagi ma'ruzalar va ularning ma'ruzachilari bilan tanishishingiz mumkin:
Ma'ruza mavzusi: “Oʻzbekistonda diniy-maʼrifiy sohadagi islohotlar mazmun-mohiyati”
Maʼruzachi: Imom Buxoriy xalqaro ilmiy-tadqiqot markazi direktori oʻrinbosari – (PhD), Otabek Bozorovich Muhammadiyev.
Ma'ruza mavzusi: “Islom – tinchlik va maʼrifat dini”
Maʼruzachi: Imom Buxoriy xaqaro ilmiy tadqiqot markazi boʻlim boshligʻi – Tohir Shukurovich Evadullayev.

A presentation of "Islam - the religion of peace and enlightenment" and religious works and pamphlets will be held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
On February 22 of this year at 11:00 a.m. in the activist hall of the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics, in cooperation with the Imam Bukhari International Research Center and the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics, a spiritual event on the theme of "Islam is the religion of peace and enlightenment" based on the idea of "Enlightenment against ignorance" - an educational event and the presentation of 30 pages of Imam Moturidi's "Ta'wilot al-Qur'an" published by the Center, "Musnadi Keshi" works of Abd ibn Humayd Keshi, a popular pamphlet about "our great scholars" and "10 truths" posters taste
You can get acquainted with the lectures and their speakers during the event:
The topic of the lecture: "The content and essence of reforms in the religious and educational sphere in Uzbekistan"
Speaker: Deputy Director of Imam Bukhari International Research Center - (PhD), Otabek Bozorovich Muhammadiyev.
The topic of the lecture: "Islam - the religion of peace and enlightenment"
Speaker: Tahir Shukurovich Evadullayev, head of the Imam Bukhari Khagara Scientific Research Center.