Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida navbatdagi sport musobaqasi bo'lib o'tadi.
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 25-iyuldagi “Oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida “Universiada-2022” sport musobaqalarining respublika final bosqichlarini o’tkazishga tayyorgarlik ko‘rish to‘g‘risida”gi 167-son (01 -07/1-2632, 25.07.2022 y) bayoniga muvofiq joriy yilning 7-10- fevral kunlari Namangan viloyatida shaxmat va shashka sport turlari bo‘yicha “Universiada” sport musobaqalarining Respublika final bosqichi o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Shu munosabat bilan “Universiada” sport musobaqalarining Respublika final bosqichida ishtirok etishi uchun Toshkent Davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida 25-26-yanvar kunlari sportning shaxmat va shashka turlaridan og’il va qizlar o’rtasida filial bosqichi o’tkaziladi. Faxrli 1-2-o’rinni qo’lga kiritganlar 27-28-yanvar kunlarida o’tkaziladigan viloyat bosqichiga yo’llanmani qo’lga kiritadilar.

Очередное спортивное соревнование будет организовано в филиале
Очередные спортивные соревнования пройдут в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета.
№ 167 Кабинета Министров Республики Узбекистан от 25 июля 2022 года «О подготовке к проведению республиканских финальных этапов спортивных соревнований «Универсиада-2022» среди студентов высших учебных заведений» ( 01-07/1- Согласно распоряжению № 2632 от 25.07.2022 года 7-10 февраля текущего года планируется проведение республиканских финалов спортивных соревнований Универсиады в Наманганской области. В связи с этим для участия в Республиканском заключительном этапе спортивных соревнований Универсиады 25-26 января в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета будет проведен отраслевой этап по шахматам и шашкам между юношей и девушек. Занявшие почетное 1-2 место получат путевку на региональный этап, который пройдет 27-28 января.