"AKISda tadqiqot, ta'lim va manfaatdor tomonlar bilimlarini integratsiya qilish” mavzusida master-klass o'tkazildi.
Yevropa Ittifoqining Erasmus+ dasturi , AgroDev (Sifatli qishloq xo‘jaligi va oziq ovqat mahsulotlari ishlab chiqarish tarmoqlari barqarorligini qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan oliy ta’limni rivojlantirish) loyihasi doirasida Shvetsiya davlatining Linnaeus universiteti professori Christopher High 2022 yil 12-17 dekabr kunlari “AKISda tadqiqot, ta'lim va manfaatdor tomonlar bilimlarini integratsiya qilish” mavzusida professor-o’qituvchilarga master klass hamda talabalarga “Barqaror rivojlanish va qishloq xo’jaligi”, “fermer xo’jaliklari va xalqaro tajribalar”, “AKISda fermerlar, xalqaro tajribalar bilan ishlash” mavzularida mashg‘ulotlarini olib bormoqda. Joriy yilning 14-dekabr kuni Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Sustainable development and rural livelihoods" mavzusida seminar treninglarni birinchi mashg'uloti o'tkazildi.

Проведен мастер-класс на тему «Интеграция исследований, образования и знаний заинтересованных сторон в AKIS».
В рамках программы Европейского Союза Erasmus+, проекта AgroDev (Развитие высшего образования, направленного на поддержку устойчивости качественной сельскохозяйственной и пищевой промышленности), профессор Кристофер Хай из Университета Линнея в Швеции выступит 12-17 декабря 2022 года в « АКИС проводит мастер-класс для профессоров и преподавателей на темы «Интеграция исследований, образования и знаний заинтересованных сторон» и «Устойчивое развитие и сельское хозяйство», «Фермы и международный опыт», «Работа с фермерами в АКИС, международный опыт»» обучение по темам. 14 декабря текущего года в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета состоялось первое учебное занятие семинара на тему «Устойчивое развитие и жизнеобеспечение села».