O'zbekiston Respublikasi Iqtisodiy taraqqiyot  va kambag'allikni qisqartirish vazirligi huzuridagi biznes va tadbirkorlik oliy maktabi va Koreya Respublikasining Toshkent shahridagi Adju universiteti hamkorlikda 2022 - 2023 o'quv yilida IT - Business magistratura mutaxasisligiga o'quv jarayonini tashkil etish rejalashtirilmoqda.
Qo'shma ta'lim dasturi ingliz tilida, kunduzgi shaklda bo'lib, davomiyligi 1,5 yilni tashkil etadi. Bunda, o'quv jarayonlarining 1 va 2-semestrlari O'zbekistonda, 3 va 4-semestrlari Janubiy Koreya respublikasida davom etadi. Qo'shma ta'lim modelining (dual degree) bir yillik narxi 4 ming AQSH dollari miqdorida belgilangan.
Qo'shma ta'lim dasturida o'qish uchun nomzodlar ingliz tilini B2 va undan yuqori darajada bilishini tasdiqlovchi IELTS (International English Language Testing System) bo'yicha 5,0 balldan kam bo'lmagan TOEFL (Test of English as a Foreign Language) bo'yicha 72,0 balldan kam bo'lmagan darajada ingliz tilini bilishini tasdiqlovchi xalqaro sertifikatlarga ega bo'lishi yoki oliy ta'lim muassasalarini ingliz ta'lim tilida bitirgan bo'lishi talab etiladi.

Высшая школа бизнеса и предпринимательства при Министерстве экономического развития и борьбы с бедностью Республики Узбекистан и Университет Аджу в г.Ташкенте, Республика Корея, планируют в учебном году организовать образовательный процесс по специальности «Магистр ИТ-бизнеса». 2022-2023 гг.
Совместная программа обучения на английском языке, очная, ее продолжительность составляет 1,5 года. При этом 1-й и 2-й семестры учебного процесса будут продолжены в Узбекистане, а 3-й и 4-й семестры - в Республике Южная Корея. Годовая стоимость совместной модели обучения (двойной диплом) составляет 4 тысячи долларов США.
TOEFL (Test of English as a Foreign Language) с баллом не менее 5,0 по IELTS (International English Language Testing System), который подтверждает, что кандидаты на обучение по программе совместного обучения владеют английским языком на уровне B2 и выше Требуется наличие международных сертификатов, подтверждающих знание английского языка на уровне не менее 72,0 баллов, или окончание высших учебных заведений на английском языке.