O'zbekiston Respublikasi Iqtisodiy taraqqiyot  va kambag'allikni qisqartirish vazirligi huzuridagi biznes va tadbirkorlik oliy maktabi va Koreya Respublikasining Toshkent shahridagi Adju universiteti hamkorlikda 2022 - 2023 o'quv yilida IT - Business magistratura mutaxasisligiga o'quv jarayonini tashkil etish rejalashtirilmoqda.
Qo'shma ta'lim dasturi ingliz tilida, kunduzgi shaklda bo'lib, davomiyligi 1,5 yilni tashkil etadi. Bunda, o'quv jarayonlarining 1 va 2-semestrlari O'zbekistonda, 3 va 4-semestrlari Janubiy Koreya respublikasida davom etadi. Qo'shma ta'lim modelining (dual degree) bir yillik narxi 4 ming AQSH dollari miqdorida belgilangan.
Qo'shma ta'lim dasturida o'qish uchun nomzodlar ingliz tilini B2 va undan yuqori darajada bilishini tasdiqlovchi IELTS (International English Language Testing System) bo'yicha 5,0 balldan kam bo'lmagan TOEFL (Test of English as a Foreign Language) bo'yicha 72,0 balldan kam bo'lmagan darajada ingliz tilini bilishini tasdiqlovchi xalqaro sertifikatlarga ega bo'lishi yoki oliy ta'lim muassasalarini ingliz ta'lim tilida bitirgan bo'lishi talab etiladi.

The Higher School of Business and Entrepreneurship under the Ministry of Economic Development and Poverty Alleviation of the Republic of Uzbekistan and Adju University in Tashkent, Republic of Korea, are planning to organize an educational process for the master's degree in IT-Business in the academic year 2022-2023.
The joint education program is in English, full-time, and its duration is 1.5 years. In this case, the 1st and 2nd semesters of educational processes will continue in Uzbekistan, and the 3rd and 4th semesters will continue in the Republic of South Korea. The annual price of the joint education model (dual degree) is 4 thousand US dollars.
TOEFL (Test of English as a Foreign Language) with a score of not less than 5.0 on the IELTS (International English Language Testing System), which confirms that candidates for studying in the joint education program have knowledge of the English language at the B2 level and above It is required to have international certificates confirming knowledge of the English language at a level of not less than 72.0 points or to have graduated from higher education institutions in English.