Nanyang texnologiya universitetida (Singapur) matematika bo‘yicha bakalavr darajasiga ega bo’lgan, keyinchalik AQSHning Medison shtatidagi Wisconsin universitetida iqtisodiyot bo‘yicha magistr darajasini egallagan va hozirda shu universitetining doktoranti bo’lgan Behzod Hoshimov bilan 05-noyabr , soat 10:00 da Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialiga tashrif buyuradi va talabalar bilan suhbat o'tkazadi.
Taniqli iqtisodchi Nesh muvozanati, o'yinlar nazariyasi, ketma-ketlik muvozanati mavzulari doirasida iqtisodchilarning jamiyat taraqqiyotida qanchalik muhim rol tutishlarini amaliy misollar bilan tushuntirib berishi kutilmoqda. Shuningdek, Samarqand iqtisodiy Forumida ko`rilgan masalalarning eng qiziq nuqtalarini birinchi bo`lib o`rtoqlashish imkoniyati mavjud.
Iqtisodiy tadqiqotlar bilan shug'ullanuvchi talabalar uchun yilning eng qiziqarli va foydali loyihasini o'tkazib yubormang.

TSUE Samarkand branch will be visited by Behzod Hoshimov, a well-known economist who completed bachelor's and master's degrees at Nanyang Technological University and University of Wisconsin.
With Behzod Hoshimov, who received a bachelor's degree in mathematics from Nanyang Technological University (Singapore), then received a master's degree in economics from the University of Wisconsin, Madison, USA, and is currently a doctoral student at the same university, on November 5, at 10:00 Tashkent State University of Economics visits the Samarkand branch and talks with students.
The well-known economist is expected to explain with practical examples the important role of economists in the development of society within the topics of Nash equilibrium, game theory, sequence equilibrium. Also, there is an opportunity to be the first to share the most interesting points of the issues discussed at the Samarkand Economic Forum.
Don't miss the most interesting and rewarding project of the year for students of economic research.
During the seminar, the selected questions will be asked by the moderator, Associate Professor I.M. Ganiyev.