“Silk Road Samarkand” majmuasida bo‘lib o‘tadigan “ICTWEEK Uzbekistan — 2022” AKT haftaligi doirasida tadbirlar.
O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining 2022-yil 6-oktabrdagi 11-8/6596-son1i xatida joriy yilning 24-27-oktyabr kunlari Samarqand shahrining “Silk road Samarkand” majmuasida bo‘lib o‘tadigan “ICTWEEK Uzbekistan — 2022” AKT haftaligi doirasida 24-oktabr kuni Rossiya Federatsiyasining “Цифровая экономика” avtonom notijorat tashkiloti, KPMG kompaniyasi va boshqa tashkilotlaming malakali mutaxassislari hamda texnologik amaliyot rahbarlari tomonidan quyidagi tadbirlar o‘tkazilishi belgilangan va bo'lib o'tadi:
“Raqamli iqtisodiyot: Rivojlanishning asosiy yo‘nailshlari va huquqiy tartibga solish muammolari” mavzusida seminar;
Xalqaro raqamli rivojlanish “Aqlli va xavfsiz shaharlar: Eng yaxshi amaliyot va yechimlar” mavzusida konferensiya;
Xalqaro raqamli rivojlanish “Ta’limning raqamli transformatsiyasi uchun platformalar va xizmatlar” mavzusida konferensiya.
Ushbu soha bo'yicha professor-o'qituvchilar, doktoranlar, malakali mutaxassislar yuqoridagi tanlovlarga qatnashishlari mumkin.
Qatnashuvchilar https://www.ictweek.uz/uz#programs havolasi orqali orqali ro‘yxatdan o‘tishlari va quyidagi mas'ul xodimga bog'lanishlari so'raladi.

Activities within the ICT week "ICTWEEK Uzbekistan - 2022" held at the "Silk Road Samarkand" complex.
In the letter 11-8/6596 dated October 6, 2022 of the Ministry of Information Technology and Communications Development of the Republic of Uzbekistan, it is stated that "ICTWEEK Uzbekistan" which will be held on October 24-27 of this year in the "Silk road Samarkand" complex of the city of Samarkand - 2022" within the framework of the ICT week, the following events are scheduled and will be held by the autonomous non-profit organization "Digital Economy" of the Russian Federation, KPMG and other organizations, as well as technological practice leaders:
Seminar on "Digital economy: Main directions of development and problems of legal regulation";
International Digital Development Conference on "Smart and Safe Cities: Best Practices and Solutions";
International digital development conference on "Platforms and services for digital transformation of education".
Professors and teachers, doctoral students, qualified specialists in this field can participate in the above competitions.
Participants are requested to register through the link https://www.ictweek.uz/uz#programs and contact the responsible person below.