“Silk Road Samarkand” majmuasida bo‘lib o‘tadigan “ICTWEEK Uzbekistan — 2022” AKT haftaligi doirasida tadbirlar.
O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining 2022-yil 6-oktabrdagi 11-8/6596-son1i xatida joriy yilning 24-27-oktyabr kunlari Samarqand shahrining “Silk road Samarkand” majmuasida bo‘lib o‘tadigan “ICTWEEK Uzbekistan — 2022” AKT haftaligi doirasida 24-oktabr kuni Rossiya Federatsiyasining “Цифровая экономика” avtonom notijorat tashkiloti, KPMG kompaniyasi va boshqa tashkilotlaming malakali mutaxassislari hamda texnologik amaliyot rahbarlari tomonidan quyidagi tadbirlar o‘tkazilishi belgilangan va bo'lib o'tadi:
“Raqamli iqtisodiyot: Rivojlanishning asosiy yo‘nailshlari va huquqiy tartibga solish muammolari” mavzusida seminar;
Xalqaro raqamli rivojlanish “Aqlli va xavfsiz shaharlar: Eng yaxshi amaliyot va yechimlar” mavzusida konferensiya;
Xalqaro raqamli rivojlanish “Ta’limning raqamli transformatsiyasi uchun platformalar va xizmatlar” mavzusida konferensiya.
Ushbu soha bo'yicha professor-o'qituvchilar, doktoranlar, malakali mutaxassislar yuqoridagi tanlovlarga qatnashishlari mumkin.
Qatnashuvchilar https://www.ictweek.uz/uz#programs havolasi orqali orqali ro‘yxatdan o‘tishlari va quyidagi mas'ul xodimga bog'lanishlari so'raladi.

Мероприятия в рамках недели ИКТ «ICTWEEK Uzbekistan - 2022».
В письме Министерства информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан от 6 октября 2022 года 11-8/6596 указано, что «ICTWEEK Uzbekistan», который состоится 24-27 октября т.г. Комплекс «Шелковый путь Самарканд» города Самарканда - 2022» в рамках недели ИКТ запланированы и будут проводиться следующие мероприятия автономной некоммерческой организацией «Цифровая экономика» РФ, КПМГ и др. организации, а также руководители технологических практик:
Семинар «Цифровая экономика: основные направления развития и проблемы правового регулирования»;
Международная конференция по цифровому развитию «Умные и безопасные города: лучшие практики и решения»;
Международная конференция по цифровому развитию «Платформы и сервисы для цифровой трансформации образования».
В вышеуказанных конкурсах могут участвовать профессора и преподаватели, докторанты, квалифицированные специалисты в данной области.
Участникам предлагается зарегистрироваться по ссылке https://www.ictweek.uz/uz#programs и связаться с ответственным лицом, указанным ниже.