Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali tayanch doktorantura(PhD)ga va stajyor tadqiqotchilik bo'yicha tanlov e’lon qiladi.
Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2017-yil 22-maydagi “Oliy oʻquv yurtidan keyingi ta’lim tizimini yanada takomillashtirish toʻgʻrisida”gi 304-sonli Qaroriga muvofiq, Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali 2023-yil uchun tayanch doktorantura(PhD)ga va stajyor tadqiqotchilikka quyidagi ixtisosliklar bo’yicha tanlov e’lon qiladi.

Самаркандский филиал Ташкентского государственного экономического университета объявляет конкурс на соискание докторантуры (PhD) и стажера-исследователя.
В соответствии с Постановлением № 304 Кабинета Министров Республики Узбекистан от 22 мая 2017 года «О дальнейшем совершенствовании системы послевузовского образования» Самаркандский филиал Ташкентского государственного экономического университета на 2023 год предлагает следующие базовые докторантуры (PhD) и стажировки объявляют выбор специальностей.