KREDITGA QOLIB O'QISH ISTAGINI BILDIRIB ARIZA BILAN MUROJAAT QILGAN TALABALAR DIQQATIGA.
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020 yil 31 dekabrdagi 824-son qarori 8-bob 41-qismiga asosan, bir fanga ajratilgan auditoriya soatining 25 foizini va undan ortiq soatni sababsiz qoldirgan talaba ushbu fandan chetlashtirilib yakuniy nazoratga kiritilmaydi hamda mazkur fan bo‘yicha tegishli kreditlarni o‘zlashtirmagan hisoblanadi. Yakuniy nazorat turiga kiritilmagan yoki kirmagan, shuningdek ushbu nazorat turi bo‘yicha qoniqarsiz baho olgan talaba akademik qarzdor hisoblanadi. Akademik qarzdor talaba ta’til vaqtida yoki keyingi semestrlar moboynida tegishli fanlardan o‘zlashtirilmagan “kreditlar” miqdoriga mos ravishda bazaviy to‘lov-kontrakt miqdoridan kelib chiqqan holda to‘lovni amalga oshirgandan so‘ng o‘zlashtirilmagan fanlarni o‘z hisobidan qayta o‘qish huquqiga ega. Filial talabalarini kursdan kursga o'tkazishda GPA ko'rsatkichi 2,8 va undan yuqori bo'lishi talab etiladi. GPA o'tish ballini to'play olmagan talaba qayta o'qish uchun tegishli kursda qoldiriladi. Agar ta'til vaqtida o'zlashtirmagan fanlarni o'z hisobingizdan qayta o'qimoqchi bo'lsangiz
buxgalteriya bo'limidan shartnomani (A-bino 102A-xona Orzubek Fatoyev Tel: 93-347-58-67) olib 2022 yil 31-iyulgacha to'lovni amalga oshirishlaringizni so'raymiz.
Qo‘shimcha savollar bo‘yicha dekan o‘rinbosari I.S.Shukurovga tel: (93)-3430713 murojaat qilishingiz mumkin.

ВНИМАНИЮ СТУДЕНТОВ, ПОДАВШИХ ЗАЯВЛЕНИЕ С ВЫРАЖЕНИЕМ ЖЕЛАНИЯ ПРОДОЛЖИТЬ ОБУЧЕНИЕ ДЛЯ ЗАЧЕТА.
Согласно постановлению Кабинета Министров Республики Узбекистан № 824 от 31 декабря 2020 года, глава 8, часть 41, обучающийся, оставляющий без причины 25% учебных часов, отведенных на один предмет, и более часов, будет исключены из этого предмета и не будут включены в выпускной экзамен, а соответствующие кредиты по этому предмету не освоены. Студент, не включенный в итоговый вид контроля или не включенный, а также получивший неудовлетворительную оценку по данному виду контроля, считается академическим должником. Студент, имеющий академическую задолженность, может повторно освоить за свой счет неосвоенные предметы после внесения оплаты исходя из суммы основного платежа-контракта в соответствии с суммой неосвоенных «кредитов» по соответствующим предметам во время каникул или во время последующих семестры. 'имеет право на зиму. Студенты филиала должны иметь средний балл 2,8 или выше при переходе с курса на курс. Учащийся, не получивший проходной средний балл, будет оставлен на соответствующем курсе для пересдачи. Если вы хотите повторно изучить предметы, которые вы не освоили во время каникул, за свой счет
Просим Вас забрать договор в бухгалтерии (А-корпус 102А-хона Орзубека Фатоева Тел: 93-347-58-67) и произвести оплату до 31 июля 2022 года.
По дополнительным вопросам можно обращаться к заместителю декана Шукурову И.С. по телефону: (93)-3430713.