KREDITGA QOLIB O'QISH ISTAGINI BILDIRIB ARIZA BILAN MUROJAAT QILGAN TALABALAR DIQQATIGA.
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020 yil 31 dekabrdagi 824-son qarori 8-bob 41-qismiga asosan, bir fanga ajratilgan auditoriya soatining 25 foizini va undan ortiq soatni sababsiz qoldirgan talaba ushbu fandan chetlashtirilib yakuniy nazoratga kiritilmaydi hamda mazkur fan bo‘yicha tegishli kreditlarni o‘zlashtirmagan hisoblanadi. Yakuniy nazorat turiga kiritilmagan yoki kirmagan, shuningdek ushbu nazorat turi bo‘yicha qoniqarsiz baho olgan talaba akademik qarzdor hisoblanadi. Akademik qarzdor talaba ta’til vaqtida yoki keyingi semestrlar moboynida tegishli fanlardan o‘zlashtirilmagan “kreditlar” miqdoriga mos ravishda bazaviy to‘lov-kontrakt miqdoridan kelib chiqqan holda to‘lovni amalga oshirgandan so‘ng o‘zlashtirilmagan fanlarni o‘z hisobidan qayta o‘qish huquqiga ega. Filial talabalarini kursdan kursga o'tkazishda GPA ko'rsatkichi 2,8 va undan yuqori bo'lishi talab etiladi. GPA o'tish ballini to'play olmagan talaba qayta o'qish uchun tegishli kursda qoldiriladi. Agar ta'til vaqtida o'zlashtirmagan fanlarni o'z hisobingizdan qayta o'qimoqchi bo'lsangiz
buxgalteriya bo'limidan shartnomani (A-bino 102A-xona Orzubek Fatoyev Tel: 93-347-58-67) olib 2022 yil 31-iyulgacha to'lovni amalga oshirishlaringizni so'raymiz.
Qo‘shimcha savollar bo‘yicha dekan o‘rinbosari I.S.Shukurovga tel: (93)-3430713 murojaat qilishingiz mumkin.

Attention students with outstanding loans.
ATTENTION OF STUDENTS WHO HAVE APPLIED WITH AN APPLICATION EXPRESSING THE DESIRE TO KEEP STUDYING FOR CREDIT.
According to the decision of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 824 of December 31, 2020, Chapter 8, Part 41, a student who leaves 25% of the classroom hours allocated to one subject and more hours without reason will be excluded from this subject and will not be included in the final examination, and the relevant credits for this subject is not mastered. A student who is not included in the final control type or has not been included, as well as received an unsatisfactory grade in this type of control, is considered an academic debtor. A student with an academic debt can re-learn unmastered subjects at his own expense after making a payment based on the amount of the base payment-contract in accordance with the amount of unmastered "credits" from the relevant subjects during the vacation or during subsequent semesters. 'has the right to winter. Branch students are required to have a GPA of 2.8 or higher when transferring from course to course. A student who fails to earn a passing GPA will be retained in the appropriate course for retake. If you want to re-study the subjects you did not master during the vacation at your own expense
We ask you to take the contract from the accounting department (A-building 102A-khona Orzubek Fatoyev Tel: 93-347-58-67) and make the payment by July 31, 2022.