Joriy o'quv yili uchun "Astraxan davlat texnika universiteti" ning Toshkent viloyati filialida o'qituvchi-professorlarni tanlov asosida ishga qabul qilish boshlandi.
Astraxan davlat texnika universitetining O'zbekiston Respublikasi Toshkent viloyati filialida 2022-2023 o'quv yili uchun fizika, ekologiya va atrof muhit muhofazasi, kimyo, biologiya, iqtisodiyot, biotexnologiya, baliqchilik, oziq-ovqat texnologiyasi, jismoniy tarbiya va sport, informatika va matematika, falsafa, psixologiya, lingvistika (ingliz tili), lingvistika (rus tili) yo'nalishlarida rus tilini mukammal egallagan professor-o'qituvchilar va magistrlarni tanlov asosida ishga qabul qilish boshlandi.

For the current academic year, the recruitment of teachers-professors at the branch of "Astrakhan State Technical University" in the Tashkent region has begun.
Physics, ecology and environmental protection, chemistry, biology, economics, biotechnology, fisheries, food technology, physical education and sports, informatics and mathematics for the 2022-2023 academic year at the branch of Astrakhan State Technical University in the Tashkent region of the Republic of Uzbekistan , philosophy, psychology, linguistics (English), linguistics (Russian), professors and masters who have mastered the Russian language have been recruited on a competitive basis.