Joriy o'quv yili uchun "Astraxan davlat texnika universiteti" ning Toshkent viloyati filialida o'qituvchi-professorlarni tanlov asosida ishga qabul qilish boshlandi.
Astraxan davlat texnika universitetining O'zbekiston Respublikasi Toshkent viloyati filialida 2022-2023 o'quv yili uchun fizika, ekologiya va atrof muhit muhofazasi, kimyo, biologiya, iqtisodiyot, biotexnologiya, baliqchilik, oziq-ovqat texnologiyasi, jismoniy tarbiya va sport, informatika va matematika, falsafa, psixologiya, lingvistika (ingliz tili), lingvistika (rus tili) yo'nalishlarida rus tilini mukammal egallagan professor-o'qituvchilar va magistrlarni tanlov asosida ishga qabul qilish boshlandi.

На текущий учебный год начался набор преподавателей-профессоров в филиал «Астраханский государственный технический университет» в Ташкентской области.
Физика, экология и охрана окружающей среды, химия, биология, экономика, биотехнология, рыбное хозяйство, технология пищевых продуктов, физическая культура и спорт, информатика и математика на 2022-2023 учебный год в филиале Астраханского государственного технического университета в Ташкентской области Республики Узбекистана, философии, психологии, языкознания (английский), языкознания (русский), на конкурсной основе набраны профессора и магистры, владеющие русским языком.